OBISK KMETIJE SLAVEC V KNEŽAKU

Spoznali smo veliko živali (kokoši, peteline, ovce, koze in osla), opazovali  njihovo bivališče, jih božali, nahranili, pobirali jajca in se v njihovi bližini počutili dobro in varno.

Gospodar kmetije Gregor nam je povedal veliko poučnega, zanimivega o živalih, njihovih značilnostih, prehrani in oskrbovanju teh živali.

Domačin Vojko Mihelj je otrokom povedal, kako so se otroci včasih igrali na travniku in poljih ter prikazal igro Zemlja, Ristanc, zgibanko letala in izdelavo tovornjaka iz odpadnega materiala. Igra je bila zanimiva, družabna, vesela, pa čeprav je bila znana že iz njegovih otroških let.

Med hojo po travnikih, nas je učiteljica Tamara seznanila s travniškimi rastlinami in njihovimi zdravilnimi učinki.

Dopoldne je zelo hitro minilo. V prijetnem druženju na kmetiji smo se poslovili in se vrnili z avtobusom v naš vrtec.

Danes je bil prav poseben dan, poln čudovitih doživetij in prijetnih, koristnih izkušenj.