NAKLADALČKI

Skupina Pikapolonice se je v šolskem letu 2023/24 pridružila IG izzivoma Abecebralčki in Nakladalčki, ki sta nastala pod okriljem Ajde Lalič. Ajda je po poklicu profesorica specialne in rehabilitacijske pedagogike, na svojem Instagram profilu (@ajda_naklada) pa se veliko posveča branju in literaturi – tako za odrasle kot za otroke.

Nakladalčki je bralni izziv namenjen otrokom starim od 2 do 8 let. Berejo sami ali jim berejo starši, v našem primeru pa seveda vzgojiteljici. Za izpolnjen izziv je potrebno prebrati po eno knjigo iz vsake kategorije. Kategorij je deset, bralni seznam pa pripravi Ajda.

Preko leta smo izbirali knjige, ki so se navezovale na trenutno obravnavano temo v skupini, jo z zgodbo nadgradili, velikokrat pa je branju sledilo tudi ustvarjanje.

Nakladalčki trajajo od 1. 9. do 30. 6., vsak izpolnjen kartonček pa gre v žreb za lepo nagrado. Držimo pesti!