4. dan: SKUPAJ POKUKAJMO V PRAVLJIČNI SVET – TEDEN OTROKA 2022

Danes smo skupaj pokukali v čarobni svet pravljice Prodajamo za gumbe, avtorice Vide Brest. V dveh pravljičnih kotičkih so otroci, pomešani med seboj, zgodbi zavzeto prisluhnili. Po branju so še sami na oblačilih iskali gumbe in se spraševali, če je možno tudi v resničnem svetu dobiti nekaj za gumb.

V osrednjem prostoru vrtca so male nadobudneže že čakale velike pole papirja in voščenke in kaj hitro so se lotili risanja. Nastale so velike skupne risbe, na katerih so se znašli razposajeni otroci, čarovnik Ujtata, pisani gumbi, sadje… Celo mali deček s polno obleko gumbov je na listu dobil svoj prostor. Vsi izdelki so razstavljeni v skupnih prostorih vrtca.

Mi pa se sprašujemo, ali ima čarovnik Ujtata res takšno čarobno moč, da lahko v resničnem svetu začara tržnico, na kateri bi otroci za gumb dobili kakšno sladko pregreho?

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...