POSEBEN DAN V PIKAPOLONICAH

V petek, 30.9.2022, nas je v skupini Pikapolonice obiskala učiteljica za slepe in slabovidne, ga. Mateja Maljevac. Že nekaj dni pred njenim obiskom, smo se spoznavali s knjigami, ki jih slepi in slabovidni otroci uporabljajo. Otrokom je bila najbolj všeč knjiga Žiga Špaget gre v širni svet, pisateljice Aksinije Kermauner.

Ga. Mateja nam je kot presenečenje na začetku predstavitve na računalniku predvajala posnetek, ki ga je za nas posnela ta znana pisateljica.

Predstavila nam je pripomočke, ki jih uporabljajo slepi in slabovidni otroci: palico za lažje gibanje v okolici, digitalno lupo, razne knjige. S pogledom skozi posebna simulacijska očala, pa smo si lažje predstavljali, kako »vidijo« slepi in slabovidni otroci.

Spoznali smo tudi brajev pisalni stroj in vsak izmed otrok je s pomočjo gospe Mateje natipkal svoje ime v brajici.

Otroci so se preizkusili tudi pri premagovanju ovir s posebnimi simulacijskimi očali in palico.

Z zanimanjem so poslušali in zavzeto sodelovali.

Gospe Mateji Maljevac se zahvaljujemo za zanimivo in poučno dopoldne.

Helena Padovan

Morda vam bo všeč tudi...