PUSTNE NORČIJE

Letos si za pusta niti nismo želeli toliko pregnati zime, saj bi se kakšne snežinke še razveselili, kot smo želeli pregnati viruse, ki so se zadnje tedne naselili v naš vrtec. In veste kaj? To nam je precej dobro uspelo. Juhuhu! Tako smo si na pustni ponedeljek zdravi privoščili sveže, še tople in dišeče krofe, ki so nastali v naši »vrtčevski pekarni«. Prav radi smo se posladkali in se ob tem pogovarjali, v kaj vse se bomo našemili naslednji dan.

In je prišel. Pustni torek. Praznik vseh razigranih, nasmejanih in norčavih otrok, ki se za nekaj ur spremenijo v vse priljubljene pravljične junake ali heroje iz risank. Ta dan so v vrtcu dovoljene tudi živali in vsa bitja, ki jim med letom raje zapremo vrata pred nosom. Kot vsako leto je bilo tudi letošnje pustno rajanje glasno in veselo in prav prehitro je prišel čas, ko smo morali maske sneti. Pa nič zato, čez eno leto se ponovno zberemo!

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...