KULTURNI DAN S FOLKLORNO SKUPINO GRADINA

Čeprav nekoliko pozneje, smo v vrtcu priredili kulturni dan, s katerim smo obeležili slovenski kulturni praznik. S svojim obiskom so nas počastili člani Folklorne skupine Gradina, katere člana sta tudi nono in nona Hanne in Zare. Z njihovim prihodom se je v prostore vrtca takoj naselila dobra energija, ki jo začutimo vsakič, ko prepletamo medgeneracijske vezi. Gostje so otrokom v uvodu zaplesali ljudski ples ob spremljavi harmonike, nato pa so jim predstavili noše in oblačila različnih pokrajin in za različne priložnosti. Res so bili lepo opravljeni! Za uspehe, ki jih dosegajo na različnih tekmovanjih, so jim otroci močno zaploskali.

Prav posebno lepo pa je bilo videti, ko smo skupaj zaplesali vsi. Ubrano smo zapeli stare otroške in ljudske pesmi ter se ob veselih ritmih tudi zavrteli. Čas je kar prehitro mineval in ob zaključku našega druženja smo se gostom zahvalili z risbami otrok iz Pikapolonic in sprejeli so jih s hvaležnostjo in obljubo, da se bodo našemu vabilu vedno z veseljem odzvali.

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...