PALČICA

Prvi dan po zimskih počitnicah so se otroci, stari tri in več let, z avtobusom ali kombijem odpeljali v Ilirsko Bistrico. Vožnja z avtobusom je za male nadobudneže vedno pravo doživetje, zato je le-ta minila kot bi trenil. V Domu na Vidmu so si otroci vseh vrtcev v občini ogledali predstavo Palčica v izvedbi gledališča KU-KUC. Ta priljubljena otroška pravljica je v malce sodobnejši preobleki nasmejala tako mlado občinstvo kot tudi vse njihove odrasle spremljevalce. Ob ogledu pa smo vsi spoznali, da so lahko tudi najmanjša bitja zelo pogumna in da se dobrota vedno vrne.

Tudi naši mali otroci, sicer malo večji kot Palčica, znajo in zmorejo biti pogumni. In ko si pogum in dobro srce podata roki, je vsaka težava lahko rešljiva.