SLADKA DOBRODOŠLICA JESENI

Od prejšnjega šolskega leta smo ohranili navado, da ob prihodu novega letnega časa strokovne delavke vrtca otrokom pripravimo dramatizacijo.

V pozdrav jeseni sta Melita in Tjaša otrokom predstavili staro ljudsko pravljico Hvaležni medved. Za pravljico, ki smo jo odrasli poslušali še kot otroci, smo se odločili zato, ker je letošnja rdeča nit vrtca Nekoč in danes. In kar precej stvari je bilo včasih drugačnih kot danes.

Otroci so spoznali, da so ljudje živeli precej bolj v sožitju z naravo, predvsem pa so bili hvaležni že za malenkosti. In čeprav imajo danes otroci v vrtcu vsak dan na voljo sadno malico, so se zelo razveselili zvrhane zibelke sladkih hrušk in jih tudi v slast pojedli. Tako je bil skok v jesen poučen in sladek hkrati.

Nova beseda v besednjaku otrok pa HVALEŽNOST.