TEDEN OTROKA 2023 – ZAKAJ JE POMEMBNO BRANJE PRAVLJIC?

Že smo skočili v oktober in s tem v poseben teden, ki ga vsako leto organizira Zveza prijateljev mladine Slovenije, Teden otroka. Letošnjo rdečo nit »zakaji in zatoji radovednosti« bomo udejanjali na način, da bomo vsak dan iskali odgovore na »zakaj« dneva.

Prvi dan smo iskali odgovor na vprašanje Zakaj je pomembno branje pravljic?

Na naši veliki steni v vrtcu smo zbrali nekaj odgovorov otrok, dodali pa bomo še odgovore staršev, ki smo jih tako tudi vključili v sooblikovanje Tedna otroka.

V dveh skupinah smo v Majinem pravljičnem kotičku otroke najprej spodbudili, da povejo svoje mnenje, nato pa so prisluhnili še dvema pravljicama. Starejši so se podali v svet pravljice Silvije Šesto, Petja sprašuje, zakaj je nebo modro, mlajši pa so s podlascem v pravljici Ciare Gavin, Malce zaskrbljen, spoznali celo paleto vremenskih pojavov.

Male glavice so našle precej odgovorov za zastavljeno dnevno vprašanje in z zanimanjem prisluhnile zgodbicama. In ker pravljic ni nikoli preveč, jih bomo z veseljem prebirali in poslušali skozi celo vrtčevsko leto.