DOPOLDAN S PGD PODGRAD

V Podgradu je prostovoljno gasilstvo močno zakoreninjeno. Zato s PGD Podgrad radi in redno sodelujemo. Tako kot lani, smo tudi letos na svetovni dan gasilcev medse povabili predstavnika gasilcev. Z nami je bil Erik Petrač, ki je otrokom razkazal veliko gasilsko vozilo ter nekatere pripomočke in orodja, ki so v njem.  Kdor je želel, je lahko sedel v kamion in si pomeril zares težko gasilsko obleko ali čelado. V močnem vodnem curku iz gasilske cevi se je v soncu zalesketala mavrica.

Razburljiv dopoldan smo zaključili s prižigom gasilskih luči in siren, ki pa na srečo niso naznanjale ničesar hudega, temveč so več ali manj risale navdušene nasmehe, izvabljale iz otrok vzklike navdušenja in seveda željo po še. Zagotovo se še srečamo, do takrat pa najlepša hvala Eriku za zanimiv in adrenalina poln dopoldan.

Za konec pa še gasilski pozdrav Na pomoč!

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...