DOBRODOŠLICA POLETJU Z ŽABICO NAGICO

Nekoč je nekje med ločjem na robu ribnika živela žabica, ki je na vsak način hotela nositi oblačila, saj so vendar tudi ljudje oblečeni. A karkoli si je oblekla, vsakič je prišla do ugotovitve, da je za žabo najbolje, če na sebi nima ničesar. Kako naj se sicer osveži v vodi, ne da bi si zmočila oblačila? Ali si jih umazala, ko se v mrazu zakoplje v toplo blato?

Smešnim prigodam žabice Nagice so se nasmejali otroci v dramatizaciji po istoimenski knjižni predlogi, ki so jo zanje pripravile Maja, Staša in Tjaša. Z igrico smo tako pozdravili še poletje, ki se bo prav kmalu prikradlo v naše kraje.

Seveda so se v vlogi igralcev preizkusili tudi nekateri otroci in šlo jim je tako dobro, da so nas na koncu od smeha že boleli trebuhi. Če ne bi prišel čas za kosilo, bi bilo ponovitev še več.

To je bil prvi del dobrodošlice poletju, prav kmalu sledi še drugi. Vsi se ga že močno veselimo!

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...