SPOZNAVAMO POKLICE – 3. TEDEN

POLICIST

Tretji teden je v naš vrtec prišel mož v modrem, tisti, ki mnogim otrokom predstavlja vzor, strah ali željo biti on, ko odrastejo. Seveda govorimo o poklicu policista. Z nami je bil vodja našega policijskega okoliša, Aleksander Bergoč, ki je otrokom izčrpno predstavil svoje delo.

V prvem delu je predvsem poudaril, kaj lahko otroci in starši storijo za preventivo v cestnem prometu. Med drugim tudi, zakaj je nujno in edino prav med vožnjo uporabljati otroški varnostni sedež, pa čeprav gre le za kratko vožnjo po vaški cesti.

Seveda se je policist pripeljal v službenem kombiju, ki mu pogovorno pravimo »marica« in otroci so komaj čakali, da si ga ogledajo in sedejo vanj. Ogledali so si čisto prave pripomočke in opremo, ki jih pri svojem delu uporablja policist, nekatere so tudi sami preizkusili.

Dopoldan je kar prehitro minil in polni vtisov smo se našemu gostu zahvalili za obisk, predstavitev in koristne nasvete, ki se jih bomo skušali seveda kar najbolj upoštevati.

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...