SREČANJE S STARIMI STARŠI

Medgeneracijskemu sodelovanju dajemo v našem vrtcu velik pomen. Zato smo po nekajletnem premoru ponovno izpeljali srečanje otrok in njihovih starih staršev. Odziv na vabilo je bil neverjeten, saj je vrtec ta dan kar pokal po šivih. Nasmejani otroci so se s starimi starši razkropili po vseh prostorih. V igralnicah so se igrali z različnimi igračami ali igrami, v osrednjem prostoru pa je vsak otrok s pomočjo starih staršev izdelal držalo za fotografijo. Vzdušje je bilo ves čas veselo in v zraku je bilo čutiti zagnanost, razigranost, srečo, ponos.

Ob zaključku igralno-ustvarjalne urice je vsak otrok dobil fotografijo za spomin na srečanje, ki smo jo pripeli na pripravljeno držalo. Naši gostje – none, nonoti, ome, dedki, babice, stare mame sli stari ateti – so bili enotnega mnenja, da je potrebno takšen dogodek ponoviti vsako leto. Tudi me si želimo, da bi srečanje postalo tradicionalno in se vsem udeležencem lepo zahvaljujemo, da so s svojo prisotnostjo dodali kamenček v mozaik otroškega živžava.

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...