POKUKALI SMO V SVET ČEBEL

Kako pomembne so čebele za obstoj življenja, vedno znova slišimo. Zato že najmlajše generacije vzgajamo tako, da se bodo zavedale, da je eno najpomembnejših sožitij ravno sožitje med človekom in naravo. 20. maja, na svetovni dan čebel, smo se z otroki vseh treh skupin vrtca odpravili na ogled čebelnjaka k čebelarju Dušanu Zidarju, ki ima čebelnjak v bližini našega vrtca. G. Dušan je otrokom pripravil zanimiv praktično – teoretični del, v katerem so pobliže spoznali to marljivo žuželko, delo in opremo čebelarja ter sam čebelnjak. Pripravil je mini razstavo čebeljih produktov. Okoli čebelnjaka je ta dan brenčalo na stotine čebel in prav zanimivo jih je bilo opazovati.

Za presenečenje ob koncu obiska je poskrbela ga. Majda Zidar, ki je za vse otroke napekla goro medenjakov s pisanimi oblivi in posipi. Mali sladkosnedi so bili več kot navdušeni in so en pred drugim hiteli zobati sladke zalogajčke.

Našima gostiteljema se zahvaljujemo za prijazen sprejem in lepo pripravljen vpogled v čudoviti svet čebel. Naj medi!

Tjaša Ceglar

Morda vam bo všeč tudi...