POHOD PRIJATELJSTVA NA SVETOVNI DAN ZDRAVJA

Današnji sončen dan je bil v našem vrtcu res nekaj posebnega. K nam so prišli naši prijatelji iz Vrtca Sežana, enote Materija, s katerim uspešno sodelujemo že kar nekaj let.

Po uvodnem pozdravu so se otroci malce pomešali med seboj, se spoznavali in se skupaj igrali v vseh treh igralnicah vrtca, nato pa je bil že čas, da se odpravimo na pohod, zaradi katerega smo se pravzaprav dobili. Na svetovni dan zdravja smo jo skupaj mahnili na Stari grad, kar smo poimenovali kar pohod prijateljstva. Pot do gradu smo prehodili kot bi mignil in bili na vrhu nagrajeni s čudovitim razgledom na vas Podgrad in okoliške vasi.

Na cilju so se otroci malce osvežili s pijačo in sadjem, nato pa smo naredili skupno gasilsko fotografijo.

Ob prihodu nazaj v vrtec je vsak otrok dobil medaljo z žigom Starega gradu. Otroci so si le še pomahali v slovo in si obljubili, da se še srečajo.

Gostom iz Materije se zahvaljujemo za drobna presenečenja in lep skupaj preživet čas. To ni bil le pohod prijateljstva, to je bil pravi dan prijateljstva.